Barszcz czerwony to zakwas, który powstaje w procesie kiszenia buraków. Podczas spontanicznej fermentacji heteromlekowej cukry obecne w burakach przekształcane są w kwas mlekowy i to właśnie dlatego ostateczny produkt posiada charakterystyczny, nieco kwaśny smak. Do produkcji naszych barszczów używamy najlepszej jakości buraków ćwikłowych, aromatycznego czosnku oraz soli, pochodzącej z krajowych złóż solnych. Gotowy produkt oferowany jest w butelkach szklanych lub butelkach typu PET.

Barszcze czerwone

Barszcz czerwony 470 ml

Barszcz czerwony 470 ml
Barszcz czerwony 470 ml

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 3,59 zł
szt.

Barszcz czerwony 500 ml

Barszcz czerwony 500 ml
Barszcz czerwony 500 ml

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 3,99 zł
szt.

Właściwości barszczu czerwonego i zastosowanie w kuchni

Do wyrobów oferowanych w naszym sklepie nie dodajemy octu ani innych substancji zakwaszających. Barszcze nie są też poddawane procesom pasteryzacji czy innym zabiegom „termizującym”. To sprawia, że produkty są ciągle żywe i bogate w substancje cenne dla organizmu. Jakie?

Podczas procesu fermentacji z buraków wydobywane są witaminy, takie jak witamina C, E, P i witaminy z grupy B, oraz mikroelementy, w tym wapń, magnez, cynk, żelazo, potas i miedź. Oczywiście obecne są także bakterie kwasu mlekowego, które są naturalnym probiotykiem.

Barszcz czerwony w postaci zakwasu najczęściej wykorzystywany jest w kuchni jako podstawa zupy, podawanej z rozmaitymi dodatkami (pasztecikami, uszkami, krokietami, fasolą, jajkiem, ziemniakami). Posiada on jednak znacznie więcej zastosowań, m.in. będzie świetnym dodatkiem do koktajli warzywnych lub owocowo-warzywnych. Może stanowić także dodatek zakwaszający do potraw, np. sosów i zup, jednocześnie nadając im wyraźny kolor.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl